Arsa Bilgileri

Kooperatifimizin arazisi İzmir'in Konak ilçesine 50 km., Menderes ilçesine 24 km.,Yoncaköy sahiline ve Ahmetbeyli plajlarına 14 km. mesafededir.
Kooperatifimizin 370 dönüm araizis mevzi imara açılmış,kesinlenmiş imar planına uygun olarak parselasyonu yapılmış, 153 konut, 3 sosyal tesis, 1 arıtma, 1 trafo ve 1 su deposu olmak üzere toplan 159 parsel arsa tapu kütüğüne kooperatif adına kayıt ve tescil edilerek tapuları alınmıştır.Ayrıca imar planı gereği 12 adet parsel de park alanı olarak tahsis edilmiştir.İmar planında konut olarak tahsis edilmiş 153 adet parsel 1500 m2den 2485 m2 ye kadar çeşitli büyüklüktedir.
İmar durumuna göre 75 m2 ve çiftlik evi inşa edilecek konutlar iki oda, bir salon, açık mutfak ve banyo olarak planlanmıştır.Yapımına başlanan 100 adet konutun inşaat ruhsatı Menderes Belediyesi'nden alınmıştır. 50 adet konut inşaatı tamamlanmış, 50 adet su basmanı  inşaatların yapımı tamamlanmış. Yapımları tamamlanan 50 adet bina bölümü A Etabı, Su basmanı biten 50 adet bölüme B Etabı, İmar parseli halindeki 53 adet bölüme C Etabı olarak adlandırılmıştır. A Etabında kura çekilmiştir. A Etabında kura çekenler C Etabındada kura çekmişlerdir. A Etabındaki ortakların C Etabında da payları vardır. B Etabını alan ortaklar C Etabında hakları yoktur.